Ukrašavanje Evanđelja

“I nisam odstupio od zapovijedi usana njegovih; pohranio sam riječi usta njegovih bolje nego hranu što me dopada.” (Job 23,12 — Varaždinska Biblija)

Jedino su oni pravi učenici koji čitaju Pismo kao Božji glas koji im se obraća. Drhte pred Božjom riječju jer je ona za njih živa stvarnost. Oni izučavaju i istražuju ne bi li pronašli skriveno blago. Otvaraju um i srce i mole se za nebesku milost da se pripreme za budućnost i besmrtan život.

Kada se nebeska baklja nađe u njegovoj ruci, čovjek uvidi vlastitu nemoć, slabost i bespomoćnost da u sebi pronađe pravednost. U njemu nema ničega što bi ga moglo preporučiti Bogu. On se moli za Duha Svetoga, Kristovog predstavnika, da ga neprestano usmjerava i vodi u svu istinu. …

Puko slaganje s istinom nije biblijska vjera. … Mnogo je kršćana čije je srce oklopljeno u samopravednost koju Gospodnja strelica, s više oštrica i istinita, ispaljena iz anđeoske ruke, ne može probiti. Istina bi samo skliznula, a duša ne bi bila ranjena. Čovjek najprije sâm treba potražiti Boga, a onda će s Isusovih usana Duh Sveti uzeti dragocjenu istinu, mnogo vrjedniju od rubina, i prenijeti je kao živu silu poslušnom srcu. Primljena u srce, istina postaje oživljujuća sila koja budi sve sposobnosti. To je božanski utjecaj koji dodiruje srce i stvara nebesku glazbu koja teče s usana u čistom zahvaljivanju i hvali.

Oh, što da kažem kako bih probudila umove onih koji tvrde da vjeruju u istinu, da Evanđelje ukrase vjerom koja radi po ljubavi i čisti dušu! Krist vas moli da Ga promatrate kao Onoga koji rasvjetljava vašu zamračenu dušu. …

Radoznalost je navela ljude da potraže stablo spoznaje i često misle da beru najvažniji plod, dok, kao što je i Salomon zaključio, ne shvate da je sve taština i ispraznost u usporedbi s naukom o stvarnoj svetosti koja će im raskriliti vrata Božjega grada. …

Svaki čovjek mora shvatiti da je za njega u ovom životu veliko i važno djelo dobivanje božanskog obličja i priprema karaktera za budući život. On mora nebeske istine primijeniti u svojem svakidašnjem životu. (Manuscript 67, 9. lipnja 1898., “Istražujte Pismo”)