Otkupljeni Kristovom dragocjenom krvlju

5. 08. 2021.

„Znajte da niste otkupljeni nečim raspadljivim – srebrom ili zlatom – od svoga bezvrijednog, od otaca baštinjenog načina života, nego skupocjenom krvi Krista kao nevina i bez mane Janjeta.“ (1. Petrova 1,18.19)

Svaka je duša dragocjena jer je kupljena skupocjenom krvlju Isusa Krista. (Svjedočanstva za Crkvu, sv. 5, str. 545)

Sotona ti može došapnuti: „Ti si preveliki grešnik da bi te Krist mogao spasiti.“ Priznavši da si doista grešan i nedostojan, ti možeš odlučno odgovoriti kušaču: Zahvaljujući Kristovoj otkupiteljskoj žrtvi, prihvaćam Krista za svojega Spasitelja. Ne pozivam se na svoje zasluge, već na dragocjenu krv Isusa Krista koja me čisti.“ (Poruke mladima, str. 91,92)

Vi se ne možete spasiti od kušačeve sile, ali on dršće i bježi kad se pozivate na zasluge dragocjene krvi. (Svjedočanstva za Crkvu, sv. 5, str. 275)

Gospodin vas voli; On vam je draži od bilo koje zemaljske veze, od bilo čega na Zemlji. Razmislite u kolikoj se blizini Onoga koji je vaša snaga i vaša uspješnost možete naći. Nemojte živjeti u sjeni križa, već na njegovoj sunčanoj strani, na kojoj Sunce Pravednosti može obasjati vaše srce. (Letter 10, 1894.)

Mi moramo imati slobodan pristup Kristovoj krvi pomirenja. To moramo smatrati svojom najdragocjenijom prednošću, najvećim blagoslovom koji je ikada ponuđen grešnom čovjeku. A kako se malo koristi taj veliki dar! Kako je duboka, kako široka i trajna ta rijeka! Svakoj duši koja čezne za svetošću nudi se utočište, nudi se mir, nudi se oživljavajući utjecaj Duha Svetoga, a zatim sveti, sretni, smireni hod i dragocjeni razgovor s Kristom. Tada, o tada, moći ćemo reći razgovijetno, zajedno s Ivanom: „Evo Jaganjca Božjeg koji uzima grijeh svijeta!“ (Ivan 1,29) Govori o tome, moli se za to. U svetoj pjesmi traži da budeš opran, da budeš očišćen; duša koja vjeruje, oslanja se na takvu ljubav i njezinom zaslugom stoji pred Božjim prijestoljem pomilovana, opravdana i posvećena. … Njezina sila očišćenja daje snagu i životnost vjeri, silu molitvi i sreću radosnoj poslušnosti. (Letter 87, 1894.)

 

Preporučujemo: