“Zato sam zaključio da treba uživati. Jer, za ljude nema ništa dobro osim da jedu, piju i vesele se. To će im barem pomoći pri napornom radu tijekom života koji im je dao Bog na ovome svijetu.” (Propovjednik 8,15 — Suvremeni hrvatski prijevod)
Neki se drže hladno, zastrašujuće rezervirano, s nekim krutim dostojanstvom koje odbija one koji dolaze u domet njihova utjecaja. Ovakav je duh zarazan; on stvara ozračje koje porazno djeluje na dobre poticaje i odluke. On guši prirodni tok ljudskog suosjećanja, srdačnosti i ljubavi i pod njegovim utjecajem ljudi postaju usiljeni, a njihova društvenost i velikodušnost propadaju zbog toga što ih ne pokazuju. (Svjedočanstva za Crkvu, sv. 4, str. 59)
Tvoja je dužnost da budeš vedra i da njeguješ nesebičnost dok ti najveće zadovoljstvo ne postane da usrećuješ sve oko sebe. Oboje trebate svoje srce omekšati i biti prožeti Kristovim Duhom kako biste, dok živite u ozračju radosti i dobrote, mogli pomoći drugima oko sebe da i oni budu zdravi i sretni. Zaključili ste da vedrina nije u skladu s Kristovom vjerom. To je pogrešno. Mi možemo sačuvati pravo kršćansko dostojanstvo a da istodobno u svojem ponašanju budemo vedri i ljubazni. Radost bez lakoumnosti jedna je od kršćanskih vrlina. (Svjedočanstva za Crkvu, sv. 4, str. 57,58)