Grad Petra nalazi se u današnjem Jordanu. Dobrim dijelom povijesti Petra je bila izgubljena za zapadni svijet. Prije dvije tisuće godina nalazila se na vrlo prometnom karavanskom putu, tako da su je posjećivali mnogi putnici koji su putovali mediteranskim i istočnim zemljama. U Petri su postojali stari oblici obreda i štovanja idola. Hramovi su isklesani doslovno u liticama pješčanika, koje se iz doline dižu do 130 metara u visinu. Veličanstveni ružičasti kamen pruža nezaboravan prizor pri izlasku i zalasku sunca. Čak i usred podnevne žege Petra očarava svojim izgledom i starinom. U tom kanjonu dugačkom nekoliko kilometara nalaze se hramovi, žrtvenici, domovi i grobovi.
To je mjesto pustoši. Sveto pismo naziva stanovnike Petre sinovima Edomovim, Edomcima ili Idumejcima. U Jeremiji 49,17 nalazi se proročanstvo koje kaže da će ovo mjesto biti razoreno: “Edom će postati pustoš; tko god njime prođe, zaprepastit će se i zviždati zbog svih rana njegovih.” Štoviše, u Ezekielu 35,3.4 piše da će ono postati pustoš i pustinja jer će nestati njegovih stanovnika: “Ovako govori Jahve Gospod: Evo me na te, Goro seirska! Ruku ću podići na te i pretvoriti te u pustoš i pustinju. Gradove ću tvoje razvaliti i postat ćeš pustinjom. I znat ćeš da sam ja Jahve!”
Edomci su bili uništeni, a zavladali su Nabatejci. Čak su i Egipćani bili zainteresirani za to mjesto, ali su karavanski putovi izmijenjeni pa je ovo mjesto postalo značajno zbog svoje prošlosti i ljepote, i zato što se biblijsko proročanstvo doslovno ispunilo. Prorok Obadija pretkazao je sud koji očekuje Petru.
Sva su se ova proročanstva ispunila, i analima povijesti dodano je još jedno poglavlje. Posljednji redak Obadijine knjige kaže: “Izbavitelji će uzaći na goru Sion da sude gori Ezavljevoj. I tada će nastati kraljevstvo Jahvino.” (21. stih) Bog se svakako opravdao ispunjenjem proročanstava koja je uputio preko biblijskih proroka.
Božja je riječ istinita. Kao što kaže prorok Izaija: “Sahne trava, vene cvijet, ali riječ Boga našeg ostaje dovijeka.” (Izaija 40,8)